Umjetničko/istraživački projekat i izložba „PR0570R1 5JEC4NJ4“ | „7HE PL4CE5 0F MEM0RY“

Умјетничко/истраживачки пројекат и изложба

PR0570R1 5JEC4NJ4 | 7HE PL4CE5 0F MEM0RY

 

аутора Златана Филиповића, умјетника и педагога из Сарајева доноси један нови опус радова који пропитује улогу и утицај дигиталних технологија на савремени умјетнички израз.

Простор полазних тачака у креирању дигиталних панорамских записа у овој серији налазе се на локацији Шарже (Sharjah) у Уједињеним Арапским Емиратима и Сарајева (БИХ) .

Иако на први поглед панораме изгледају сасвим реалистични прикази поменутих простора, одређена доза необичног и другачијег раслојава планове ових простора те посматрач убрзо почиње да увиђа једну нову димензију трансформације и попуњавања празнина елементима који у изворности потичу са самих тих локација.

Материјалну и статичну димензију дигиталних фото радова надопуњује дигитална динамичка аугументација (AR augmented reality),компонента рада којој ће посјетиоци моћи приступити уз кориштење програма/апликације доступне за  iOS и андроид уређаје (Aurasma AR).

Дигитално надопуњена реалност (АР) је поље које Филиповић у свом креативном раду истражује у протеклих пар година.

Радујемо се вашој посјети Галерији Културног центра Требиње те изложби PR0570R1 5JEC4NJ4 | 7HE PL4CE5 0F MEM0RY !

У четвртак 25.05. у 19:00 часова.

Срдачан поздрав!