ЗАЈЕДНИЧКОМ ИЗЛОЖБОМ РАДОВА ЗАТВОРЕНА УМЈЕТНИЧКА КОЛОНИЈА „КОЛО 2026”
20.05.2026 | 23:00
Галерија Културног центра Требиње
20.05.2026 | 23:00
Галерија Културног центра Требиње
У галерији Културног центра Требиње вечерас је свечано затворена 11. Међународна умјетничка колонија „Коло”, изложбом радова 15 умјетника из БиХ, Србије и Аустрије.
Завршна поставка представља резултат седмодневног стваралаштва учесника колоније.
Селектор колоније Дражен Милић истакао је да је боравак у Требињу оставио снажан утисак на умјетнике, који се овдје из године у годину радо враћају.
„Умјетници су стварали седам дана и ова вечерашња изложба је резултат. Сви који су погледали изложбу, могу видјети колико су умјетници били инспирисани. Из године у годину расте квалитет колоније, што се може видјети и овај пут. Умјетници који дођу, увијек се радо враћају и сви они имају жељу да живе овдје“, рекао је Милић.
Изложбу је отворила Даница Јевтић Шишовић, директор Културног центра Златибор, која је нагласила значај дугогодишње сарадње и праћења ове колоније.
„Наш Културни центар годинама својој публици представља завршну изложбу ове колоније. Сликари са Златибора и нашег краја, често су гости Колоније ‘Коло’, тако да је ово један од најљепших примјера културне дипломатије градова, коју ми са поносом спроводимо. Поред сарадње са великим центрима, као што су Београд, Нови Сад, Подгорица, Сарајево, Загреб, поносни смо на сарадњу коју имамо и са Источним Сарајевом, Требињем и Никшићем“, рекла је Јевтић Шишовић.
Организатор Међународне умјетничке ликовне колоније „Коло“ је Удружење умјетника ове колоније у сарадњи са Градом Требињем, Културним центром и Музејом Херцеговине.
///
In the gallery of Cultural Centre Trebinje tonight was solemnly closed 11th International art colony “Kolo” with the exhibition of works done by 15 artists from Bosnia and Herzegovina, Serbia and Austria.
Final exhibition represents the result of the seven-day creativity of the members of the colony.
Director of the colony Drazen Milic said that the stay in Trebinje left a powerful impression on the artists, who come back here year after year.
“ Artist created for seven days and tonight’s exhibition is the result. Al who seen the exhibition, can see how the artists were inspired after year the quality of the colony grows. Artist that come here always come back again and all of them have the desire to live here”, said Milic.
The exhibition was opened by Danica Jevtic Sisovic, director of the Cultural Centre Zlatibor, who emphasized the significance of long0life cooperation and following of this colony.
“Our Cultural Centre for years to its audience presents the final exhibition of this colony. Painters from Zlatibor and our area are often guests of the colony “Kolo”, so this is one of the most beautiful examples of cultural diplomacy of cities like Belgrade, Novi Sad,Podgorica,Sarajevo,Zagreb,we are pride of the cooperation that we have with East Sarajevo, Trebinje and Niksic”,said Jevtic Sisovic.
Organizers of the International art colony “Kolo” is the Association of artists of this colony in cooperation with the City of Trebinje, cultural Centre Trebinje and Museum of Herzegovina.



















Душка Ђајић
Фото: Јован Видаковић
Ovaj sajt koristi kolačiće (cookies) u cilju unapređenja korisničkog iskustva. Možete saznati više u našoj politici privatnosti.
Klikom na "Prihvatam" se slažete sa upotrebom i čuvanjem kolačića na vašem uređaju.
Podeli