ЗАВРШЕН ОСМИ СИМПОСИОН „ТЕОЛОГИЈА У ЈАВНОЈ СФЕРИ“

14.12.2024 | 22:02

Позоришна сала Културног центра Требиње

У позоришној сали Културног центра Требиње данас је завршен тродневни симпосион „Теологија у јавној сфери“, који је и ове године окупио еминентне стручњаке из различитих области како теолошког, тако и друштвеног живота Балкана.

На симпосиону је било ријечи о теолошким, али и другим стручним погледима на актуелне теме из јавне сфере.

На овом тродневном скупу одржана су предавања на теме: „Да ли је цркви потребна естетика“, „Стари Завет у српском преводу: Треба ли нам још Даничић?“, „Истине и лажи о ковиду 19“, „Етика комуникације на интернету: проблем одговорности“, „Потиснути аспекти вјере данас“ и „Вјероисповиједање крви и тла: феномен етнорелигијанства на простору бивше Југославије“.

Одржане су и трибине: „Срби и демократија“, „Православље и економски развој“ и главно предавање „Украјинско црквено питање“.

О овим темама говорили су представници православне и римокатоличке цркве, теолози, историчари и остали стручњаци: Томас Бремер, Војин Недељковић, Милан Ст. Протић, Радомир Саичић, Ана Јеличић, Владимир Вучковић, Славиша Тасић, Благоје Пантелић, Иван Шарчевић и Бранко Секулић.

Организатор осмог годишњег скупа „Теологија у јавној сфери“ је Центар за философију и теологију Требиње уз подршку Епархије захумско-херцеговачке и приморске.

Душка Ђајић
Фото: Јован Видаковић

Pretraga

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.