У КУЛТУРНОМ ЦЕНТРУ ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБА БОСАНСКОХЕРЦЕГОВАЧКЕ ФОТОГРАФИЈЕ
01.08.2025 | 23:01
Галерија Културног центра Требиње
01.08.2025 | 23:01
Галерија Културног центра Требиње
У галерији Културног центра вечерас је отворена изложба фотографија „ФотоБиХ – Требиње 2025″, коју су организовали Асоцијација за умјетничку фотографију у БиХ и Фото-кино клуб из Требиња.
На изложби је представљено око 120 најбољих фотографија, међу којима је 14 од четири члана Фото-кино клуба Требиње. Додијељене су награде и похвале у категорији колор фотографије и монохрома.
У категорији колор фотографије првом наградом је награђена фотографија Бранислава Рупара, члана Фото-кино клуба Требиње, другу награду освојила је Јелена Ђурђевић, члан Универзитетског фото-кино клуба Бања Лука док је трећа награда припала Луки Ћатићу из истог клуба. У овој категорији похвале су добили Огњен Голубовић и Станислав Ћатић из Бањалуке те Срђан Дунђеровић из Сарајева.
У категорији монохрома прву награду освојила је Маријана Милетић Хајровић (Фото-кино клуб Требиње), друга награда припала је Дину Хаџидервишагићу (Фото видео-клуб Сарајево), а треће мјесто је заузела фотографија Милене Ерцег (Универзитетски фото-кино клуб Бања Лука). Три аутора похваљена су и у овој категорији: Синиша Плавшић и Владимир Тадић из Бањалуке, као и Адмир Ченгић из Сарајева.
Озрен Божановић, предсједник Асоцијације за умјетничку фотографију БиХ, истакао је да је селекцију фотографија урадио међународни мајстор фотографије Синиша Скендерија из Витеза. Божановић је искористио ову прилику да подсјети да Асоцијација ове године слави 115 година од оснивања те да су за ту прилику припремљене двије изложбе којима ће бити обиљежен овај значајан јубилеј.
Изложбу је отворила Слађана Скочајић, начелник Одјељења за културу, а поставка се може погледати наредних 15 дана.
///
In the gallery of Cultural Centre Trebinje tonight was opened an exhibition of photographs “FotoBIH-Trebinje 2025”, organized by the Association for art photography in Bih and Photo-cinema club from Trebinje.
In the exhibition were shown more than 120 best photographs, where 14 of them were from four members of Photo -cinema club Trebinje. Awards and praise were given in the category of color photography and monochrome.
In the category of color photography first award was given to Branislav Rupar, member of Photo-cinema club Trebinje, second award was awarded to Jelena Djurdjevic, member of university photo-cinema club Banja Luka, and the third award was given to Luka Catic from the same club. In this category praise were given to Ognjen Golubovic and Stanislav Catic from Banja Luka and Srdjan Dundjerovic from Sarajevo.
In the category monochrome the first award was given to Marijana Hajrovic (Photo-cinema club Trebinje), second award went to Dino Hadzidervisagic (Photo-cinema club Sarajevo) and the third place won the photography of Milena Erceg (University photo-cinema club Banja Luka). Three authors were praised in this category: Sinisa Plavsic and Vladimir Tadic from Banja Luka and Admir Cengic from Sarajevo.
Ozren Bozanovic, president of the Association for art photography Bih, said that the selection of photographs was done by the international master of photography Sinisa Skenderija from Vitez. Bozanaovic used this opportunity to remind that the Association this year celebrates 115 years from its foundation and that for that occasion two exhibitions are prepared with which this jubilee will be marked.
Exhibition was opened by Sladjana Skocajic, Head of culture department in the City of Trebinje and the exhibition can be seen for the next 15 days.




















Душка Ђајић
Фото: Јован Видаковић
Ovaj sajt koristi kolačiće (cookies) u cilju unapređenja korisničkog iskustva. Možete saznati više u našoj politici privatnosti.
Klikom na "Prihvatam" se slažete sa upotrebom i čuvanjem kolačića na vašem uređaju.
Podeli