Skip to content

Kulturni centar Trebinje

Cultural Centre Trebinje

Primary Menu

Kulturni centar Trebinje

  • Najave
  • Programi
    • Likovni program
    • Književni program
    • Muzički program
  • Pozorište
  • Bioskop
  • Trebinje Džez Festival
    • Kontakt / Impresum
  • Video
    • Pogled u Centar
    • Fusnote uživo
  • O nama / Kontakt
  • Ћирилица
  • Kulturne manifestacije
  • Pozorište

Ansambl iz Crvenke oduševio Trebinjce

24. jula 2014.

TREBINJE | Treće večeri Festivala festivala, trebinjskoj publici predstavilo se Pozorište „Stevan Sremac“ iz Crvenke, izvedbom „Pokondirene tikve“ Jovana Sterije Popovića.
Drugoplasiranu predstavu ovogodišnjeg Republičkog festivala dramskih amatera Srbije u Kuli režirao je Radoje Čupić.
Priznanjem protagoniste večeri, po odluci žirija publike festivala – večeras je nagrađen glumac ansambla iz Crvenke Zoran Radulović, koji se u inscenaciji Sterijine komedije tumačio lik filozofa Svetozara Ružičića.

Pokondirena-Tikva-08Pokondirena-Tikva-09Pokondirena-Tikva-12Pokondirena-Tikva-05Pokondirena-Tikva-13IMG_5801
  • Večerašnji program festivala počeo je sjećanjem na doajena našeg amaterskog glumišta Veroljuba Andrića – promocijom monografije „Povest jednog glumca: Veroljub-Veca Andrić“, koju je u decembru 2013, na godišnjicu smrti velikana valjevskih pozorišta, objavila Kulturno-prosvetna zajednica iz ovog grada.

O bogatom glumačkom opusu Veroljuba Andrića – za koji je više puta nagrađivan i na trebinjskom festivalu, a svojevremeno i plaketom grada Trebinja –  govorili su njegovi prijatelji i saradnici – reditelj Miroslav Ćiša Trifunović, dramski pisac i dramaturg Miladin Ševarlić i član Umjetničkog savjeta Festivala festivala Slobodan Vujović.

promovija-01
promovija-05
promovija-02

Opširnije  http://radiotrebinje.com/festival-festivala-2014/

Kulturni centar Trebinje

Continue Reading

Previous Najava: Arčibald Rajs na sceni Kulturnog centra
Next Sjećanje na Vecu Andrića
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Kulturni centar Trebinje © All rights reserved. | CoverNews by AF themes.